Burak Sümer

Gece modu🌓


Şimdi.

18 Mayıs 2019 Tarihinde güncellendi.

Bu sayfa artık her hafta Cumartesi veya Pazar güncellenecek, tek bir gün yapmak beni zorlamaya başladı. RSS kullanıyorsanız update değerlerinizi değiştirin derim.


Okul.

Çok yüksek beklediğim sınavların birinden YİRMİ aldım. Ağlıyorum şu an, teşekkür ederim.


Para kazanmak.

Hatırlarsan buraya hobi kazanmak ile ilgili şeyler yazmıştım çünkü hobiler kazanbileceğimi ve ailemden uzakta geçinebileceğimi düşünüyordum fakat şu sıralar fark ettim ki bu düşündüğüm kadar kolay değilmiş. Şiir, düz yazı veya blog yazmak maalesef ülkemizde para etmiyor ve bunu yeni yeni anlamaya başlıyorum. Her ne kadar ben uğraşsam da bu tür şeyler zaman alıyor ve bu sürede, takdir edersin ki, herkesin paraya ihtiyacı var. Okuduğum bölüm kaynaklı olarak ikinci sınıfta çalışma ihtimalim biraz düşük. Tercümanlık yapıyorum fakat bu işten bir para kazanmıyorum(YouTube'da beğendiğim videoları çeviriyorum.) ve nedense kimse bir öğrenciye para vermek istemiyor. Geliştirici olarak yapmaya çalıştığım şeyler var ama anladığım kadarıyla katkı sağlayan insanlar da genelde açlıktan ölüyor çünkü buradan da henüz bir para kazanmadım. Bu aralar biraz sıkıntıdayım bu konudan ve hobi bulma çalışmalarım yerini iş bulma çalışmalarına bırakmış durumda. Eğer bu siteyi okuyorsan ve bir işçiye ihtiyacın varsa lütfen anasayfadaki bölümden bana ulaş, bir öğretmen veya tercüman olarak çalışabilirim. Biraz geliştirici tecrübem de var ancak bu sayfayı oluşturacak kadar o yüzden o alanda pek yararlı olacağımı düşünmüyorum. Ayrıca Premiere ve DaVinci Resolve gibi programlarda yeterince bilgiliyim.


Eskişehir Gezisi.

18-19 Mayıs tarihlerinde arkadaşlarımla birlikte Eskişehir'de olacağız, eğer burayı okuyup orada oturan falan varsa bana bir mail atsın ve görüşelim. Eğlenceli bir grupla sohbet etmiş olursunuz.


Influencer olmak.

Evet, sonunda bu da oldu. Artık haftalık burayı güncellediğim gibi bir de haftalık bir belgesel yapıyorum. Sevdiğim şeylerin, arkadaşlarımın belgeselini... Her hafta belirli yerleri kaydedip kısa şeyler oluşturmaya çalışıyorum. Bunu sadece eğlence için yapıyorum ama kendime influencer demek iyi hissettirdiği için başlıkta influencer yazıyor. Eğer ulaşmak istersen buraya gidebilirsin.

Ayrıca müzik yapmaya başlamak istiyorum, videolarda da kullanmak için. Eğer müzikten anlıyorsanız bana bir mail atın ve sizi bazı çalışmlarıma yönlendireyim, siz de bana geribildirim verin. Çoksel.


Başka bir ülke.

Hala bir cevap almadım Macaristan hükümetinden, belgelerimi tamamlayıp tekrar mail atmayı düşünüyorum. Belki o zaman bir geri dönüş alırım.


Bu sayfa Derek Sivers'ın Now Page Movement yazısından ve NowNowNow projesinden ilham alınarak oluşturulmuştur ve sizin de bir tane oluşturmanız tavsiyemdir.