burki

Üzgünüm

To whom it may concern - İlgili kişiye

Burak Sümer
Photo by Nathan Dumlao

Hi, you're probably not reading this but in case of you reading this someday there is something i want you to know. I've really liked you. For a time i really did but after sometime this liking changed and became something else, some chemichal that i dont want your ears to hear. The laugh that you flashed, the smile that you raised and the things that you made me listen, i liked them all. Not because they were my type but because you were type. I liked to be with you.

I though this was happening, we were happening. Than i realized, the town was far away. I though i was getting closer every time just to find out that it was getting far away.

I thought i had a Lily, but it was a rose and i only got the thorn.

Sincerely,

Burak.

### Türkçe

*

*

Merhaba, bunu muhtemelen okumuyorsun fakat benim içimi dökmek için yazdığım bu yazıyı olur da bir gün okursan eğer bilmeni istediğim bir şey var. Gerçekten çok hoşuma gittin, bir süre için gerçekten hoşuma gittin daha sonra bu duygu büyüdü ve farklı bir şey halini aldı, adını kulakların duysun istemediğim o kimyasal reaksiyon. Bana verdiğin kahkahaları, attığın gülüşleri ve dinlettiğin şeyleri çok sevdim. Kendi zevkime uyduğu için değil belki ama senden gerçekten hoşlandığım için. Birlikte vakit geçirmeyi çok sevdim.

Bir şeyler oluyor sandım en başta, sanırım bir yerlere varıyoruz. Daha sonra fark ettim ki o köy çok uzaktaymış. Yaklaştığımı sandım, her seferinde daha da uzaklaştığını öğrenmek için.

Bir Zambağım var sandım, ama bir gülmüş, bana kalan da dikeni.

Samimiyetimle,

Burak.

burki

Designed & developed with 💗

a spinning head of burki